Росія вже здійснила понад 700 атак на систему охорони здоров’я України, а свої будинки у пошуках тепла залишать до трьох мільйонів українців, повідомляють у ВООЗ.

За словами Клюге, ВООЗ вже зафіксувала 703 випадки російських атак на систему охорони здоров’я України. “Напади, що продовжуються, на інфраструктуру охорони здоров’я та енергетики означають, що сотні лікарень і медичних закладів більше не працюють у повному обсязі через брак палива, води та електрики для задоволення основних потреб”, – пояснив він.

Синоптики очікують, що в деяких частинах країни температура взимку опуститься до мінус 20 градусів, і багато сімей будуть змушені звернутися до альтернативних методів опалення, таких як спалювання вугілля або дров, використання генераторів, що працюють на дизельному паливі, або електричних обігрівачів, зауважив Клюге.

Це, за його словами, призведе до додаткових ризиків для здоров’я, зокрема через вплив токсичних речовин. Крім того, очікується сезонний сплеск захворювань на вірусні респіраторні інфекції, у тому числі коронавірус та звичайний грип, додав він.